תאונות דרכים

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

תאונות דרכים הן אירוע קשה, שחושף אותנו למראות קשים ומעמיד אותנו בפני מצבים מסכני חיים. מצבים כאלה כרוכים, כמעט תמיד, בתחושות של הלם, בהלה, בלבול וחוסר אונים. כאשר בתאונה נגרמת גם פגיעה גופנית, התחושות הקשות מתעצמות ומחמירות.

דווקא בזמן שבו נוצרים קשיים כלכליים עקב הפגיעה, נפגעים רבים מרגישים כאובים וטרודים מידי ומעדיפים לזנוח את הטיפול בהליכים הבירוקרטים. כך, באופן אבסורדי, דווקא כאשר יש צורך אמיתי במקורות מימון לצורך טיפולים והחלמה, נפגעי תאונות דרכים רבים לא זוכים לקבל את הפיצוי המגיע להם.

חשוב לדעת שכל אדם שניזוק בתאונת דרכים זכאי לפיצוי, ללא קשר לאשמתו, אך כדי לקבל את מלוא הפיצוי, צריך לנהל את התביעה נכון.

הפיצויים לנפגע תאונת דרכים מחושבים לפי אחוזי נכות גיל ושכר. ההשלכות של הפעולות הראשונות שנבצע הן ארוכות טווח, והן מלוות את הנפגעים עד גיל הפרישה וגם אחריו. לבחירת הגוף שאליו מתבצעת הפנייה הראשונית לצורך קביעת הנכות יש חשיבות עליונה. הקביעה של הגוף הראשון אליו פנינו תהיה מחייבת להליך. לכן, אם בחרנו לפנות בשלב ראשון לביטוח לאומי, קביעתו תהיה מחייבת גם בהליך האזרחי. ההחלטה תשפיע על גובה הפיצוי, על עזרה בסיעוד ועל כיסוי ההוצאות רפואיות.

כעורכת דין עם למעלה מ-16 שנות ניסיון בייצוג נפגעי תאונות דרכים, אני בוחנת את הנזקים המיידיים והעתידיים ולוקחת בחשבון את כל מערך התרחישים.

אני מבצעת מיפוי מעמיק של כל מקרה ומקרה עם מלוא תשומת הלב ומשרטטת את מפת הדרכים הנכונה עבורו. אני מעריכה את סיכויי הפיצויים בכל אחת מהחלופות, תוך מיצוי מיטבי של זכויות שמוגבלות בזמן לצד מיקסום הזכויות לטווח ארוך.

נפגעתם בתאונת דרכים? ייתכן שאתם זכאים לפיצוי